Jak utrzymać porządek w kablach?

W każdej firmie, biurze, a nawet domu roi się od urządzeń elektrycznych. Nawet te, które z założenia są bezprzewodowe, mają swoje przewodowe ładowarki. Ostatecznie, trudno się odnaleźć w tym, który kabel jest od czego. Kable się plączą, mylą, mieszają… Jak się z tym uporać?

Segregatory do kabli

Kable można umieszczać w specjalnych segregatorach. Z zewnątrz przypominają one pudełko na buty z otworami. W środku umieszcza się listwę elektryczną, a przez każdy otwór wysuwa się jeden z kabli. Najlepiej podpisać na pudełku, do czego on służy. To rozwiązanie sprawdza się w warunkach domowych.

Etykiety do kabli

To wygodne i praktyczne rozwiązanie stosowane dla uporządkowania każdej ilości kabli, nawet tej bardzo dużej. Etykiety do kabli można zadrukowywać wybranymi napisami lub umieszczać na nich logo firmy. Wykonuje się je z wodoodpornej folii PP lub lakierowanego papieru. Obie te wersje są odporne na działanie wody, więc można używać ich poza domem bez obawy o ich rozmazanie. Umieszczanie na kablach etykiet umożliwia ich szybką identyfikację. To rozwiązanie, które jest szczególnie polecane dla firm, w których jest bardzo dużo kabli. Oznaczenia, ułatwią korzystanie z nich. Zakończą problemy z szukaniem tego jednego właściwego przewodu. Po prostu będzie podpisany! Dla ułatwienia można stosować etykiety do kabli z rysunkami lub zdecydować się na wersje kolorowe. Wystarczy wtedy przypisać jeden kolor do danego rodzaju kabli, np. żółte etykiety do kabla telefonicznego, a zielone do kabli od monitora.

Sprawdź także:
https://swiatetykiet24.pl/etykiety-do-oznaczania-kabli