Zszywacze biurowe

Wyposażenie biura zaczyna się od nabycia odpowiednich mebli, będących niezbędnymi sprzętami na różnego rodzaju dokumenty, urządzenia oraz akcesoria.

Właściwe wyposażenie biura

Wybór mebli do biura uzależniony jest od charakteru prowadzonych w nim spraw, więc ilość szaf, szafek, stolików czy regałów to cecha indywidualna, natomiast dodatkowe wyposażenie w postaci artykułów biurowych takich jak sprzęt elektroniczny czy pomocniczy to już zupełnie inna kwestia.
Każde biuro, oprócz podstawowych sprzętów posiada mnóstwo urządzeń i narzędzi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Najważniejszymi są oczywiście odpowiednie komputery i drukarki, ale równie ważne są urządzenia pomocnicze typu dziurkacze, zszywacze, bindownice czy rozszywacze.

Zszywacz biurowy

Jednym z najczęściej używanych artykułów biurowych są zszywacze. Na rynku dostępne są modele ręczne, zszywające niewielką ilość kartek, zszywacze o zwiększonej wydajności przystosowane do łączenia ze sobą kilkadziesiąt kartek, a także zszywacze biurowe elektryczne – świetnie sprawdzające się przy dużej ilości dokumentów.
Zszywacze biurowe wykonane są z metalu, zazwyczaj ze stali nierdzewnej, dodatkowo wyposażone w elementy ze sztucznego tworzywa oraz w antypoślizgowe podkładki. Niektóre modele posiadają osobny pojemnik na zapasowe zszywki. W zależności od możliwości, mogą zszywać od ośmiu do stu kartek jednocześnie.
Większość zszywaczy uwzględnia tradycyjne zszywki, natomiast niektóre z modeli mogą pracować na dwóch rodzajach zszywek. 

Najbardziej praktyczne, cenione ze względu na szybkość działania, są zszywacze elektryczne. Rozróżniamy tu zszywacze małe, biurkowe nadające się do łączenia dokumentów, oraz profesjonalne – przeznaczone do zszywania broszur, zeszytów lub gazet. 

Każdy zszywacz objęty jest gwarancją bezawaryjnego użytkowania na czas określony przez producenta.