Rozbiórka maszynowa czy ręczna?

Wyburzenie budynków nie należy do prac ani tanich, ani prostych w wykonaniu. Często jest to operacja charakteryzująca się dość znacznymi kosztami ogólnymi, jak również pochłaniająca znaczne ilości czasu, którego nie da się nagiąć ze względu na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. Mimo wszystko inwestorzy z różnych powodów starają się wprowadzać różnego rodzaju oszczędności na polu takiego projektu. Jednym z najczęściej wybieranych środków mających wpłynąć na ogólne koszta jest przeprowadzanie rozbiórki w sposób ręczny. Czy takie rozwiązanie ma sens?

Ręczna rozbiórka

Prowadzenie ręcznej rozbiórki może mieć oczywiście pewne zalety. Przede wszystkim umożliwia to późniejsze wykorzystanie niektórych elementów rozbieranego budynku. W przypadku wyburzenia maszynowego całość konstrukcji ulega zniszczeniu, a gdy jest rozbierana ręcznie niektóre z co bardziej charakterystycznych elementów mogą z łatwością dać się wykorzystać później. Dodatkowo należy pamiętać, że ciężki sprzęt zwyczajnie nie wjedzie wszędzie, więc taka forma wyburzania może być jedyną w zasięgu.

A może lepiej maszynowo?

Firma wyburzeniowa, która przyjedzie na wykonania prac z ciężkim sprzętem z pewnością przeprowadzi cały proces o wiele szybciej i sprawniej, co zapewne wyrówna większy koszt prowadzenia prac w taki sposób. Aspekt ten jest szczególnie warty rozważenia, ponieważ pozorne oszczędności na braku ciężkiego sprzętu, mogą bardzo szybko stopnieć, gdy rozbiórka ręczna będzie się przeciągać i wstrzymywać rozpoczęcie właściwej budowy.

Szczegółową ofertę znajdziesz tutaj: http://pg-wyburzenia.pl/