Agencja Interaktywna

Jak wybrać pas biodrowy do biegania z psem?

Wiele osób lubiących spędzać czas aktywnie, pewnego dnia wpada na pomysł, by zaangażować do tego swojego pupila. Idealnie nadaje się do tego biega. Wystarczy odpowiednie wyposażenie i można pokonywać kolejne kilometry wspólnie ze swoim czworonogiem. Co przyda się do takiego treningu?

Pas
Podstawowym wyposażeniem opiekuna w biegowym duecie jest pas biodrowy do biegania z psem. Odpowiednio dobrany i dopasowany będzie odpowiedni wsparciem. Model wybrany przypadkowo nie tylko nie sprawdzi się podczas treningu, ale może też wywołać kontuzję lub uraz.
Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić wybierając pasy do biegania z psem jest to, w jaki sposób przenosi on siłę, z jaką ciągnie pies na ciało jego opiekuna. Model odpowiednio dopasowany nie powinien powodować bólu. Ważne jest też, by nie wymuszał u opiekuna czworonoga zmiany stylu biegania. Powinien on czuć się w pasie swobodnie, jakby był on jego drugą skórą.

Smycz i uprząż
Wybierając akcesoria do wspólnego treningu biegowego trzeba pamiętać o drugiej stronie duetu – psie. Musi mieć on na sobie odpowiednio dobraną uprząż, w której będzie czuł się swobodnie. Warto pamiętać o tym, że pies podobnie jak człowiek, ma w swoim życiu okresy przybierania na wadze i utraty zbędnych kilogramów. Dobrym rozwiązaniem będzie więc uprząż, której rozmiar można dopasować.
Opiekuna i psa w biegowym duecie łączy smycz. Powinna ona być elastyczna i amortyzująca efekty nagłych zmian kierunku biegu lub przyspieszeń psa. Jeśli chodzi o długość smyczy, to najbardziej optymalnym rozwiązaniem są dwa metry. Przy dłuższych smyczach trudniej jest zapanować nad biegnącym z przodu psem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.