Agencja Interaktywna

Jakie pieluchy wielorazowe wybrać?

Pieluchy wielorazowe niegdyś były stosowane na porządku dziennym. Z czasem zostały wyparte przez zdecydowanie wygodniejsze – jednorazowe pampersy. Warto wiedzieć, że wybierając tradycyjne pieluszki, przyczyniamy się do dbania o środowisko i nie narażamy dziecka na kontakt z toksycznymi związkami używanymi do produkcji syntetycznych pampersów. 

Czy to wygodne?

Wielorazowe pieluchy są obecnie o wiele wygodniejsze niż dawniej, gdyż zostały zaprojektowane w podobny sposób, co pampersy. Składają się z nieprzemakalnej osłonki w formie zapinanych majtek oraz wymiennych, materiałowych wkładów. Dzięki temu nie przepuszczają one wody i uniemożliwiają przemoczenie ubranek. 

Z czego są wykonane wkłady do pieluszek?

Zwykle wyróżnia się dwa rodzaje wkładów: mikrofibra oraz bambus. Największą zaletą mikrofibry jest zdecydowanie jej chłonność. Wkładki bambusowe są natomiast polecane dla alergików i niemowląt ze skłonnościami do podrażnień skóry. Dostępne są również wkłady wykonane z obu materiałów, dzięki czemu mikrofibra wchłania wilgoć, a warstwa bambusowa chroni przed odparzeniami skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.