Agencja Interaktywna

Ławki ogrodowe – na co zwracać uwagę?

Ławki ogrodowe to wyposażenie ogrodu, po które klienci sięgają bardzo często. Są idealne dla osób starszych, które podczas pracy lub relaksu w ogrodzie bardzo często potrzebują odpoczynku. Ławki są obowiązkowe dla wszystkich osób, które posiadają przy domu teren o dużej powierzchni. Powszechnie stosuje się je także na działkach, gdzie często przeprowadza się grille i inne spotkania towarzyskie.

Kupując ławkę ogrodową warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej design. Choć ławka ma być funkcjonalna i wygodna, w rzeczywistości to często jej wygląd najszybciej rzuca się w oczy. Najpopularniejsze są proste ławki, wykonane z jasnego drewna z czarną, metalową konstrukcją. Brakuje w nich elementów ozdobnych. Tego typu ławki są dość skromne i oszczędne, a więc będą pasować do niemal każdego ogrodu. Dodatkowo są one wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i konserwacji, a także nie rdzewieją tak szybko jak ławki całkowicie metalowe.

Design ławki ogrodowej ma również bezpośredni wpływ na jej wygodę. Ławki bez oparcia będą znacznie mniej wygodne niż te, które to oparcie posiadają. Zdarza się, że niektóre posiadające oparcie ławki są mało wygodne i dodatkowo mogą przyczynić się do problemów z kręgosłupem. Wybierając ławkę warto więc zwrócić uwagę na kąt zawarty pomiędzy siedziskiem, a oparciem. Powinien on być większy niż kąt prosty. Ławki, w których pomiędzy tymi dwoma powierzchniami zawarty jest kątem prostym, najczęściej są mało wygodne i dodatkowo mogą wymuszać nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.