Agencja Interaktywna

Materac anatomiczny dopasuje się do dziecka

Każdy rodzic chce zapewnić swemu dziecku to, co najlepsze. Pokoiki wypełnione są kolorowymi zabawkami, a dziecięce szafy wypełniają po brzegi urocze ubranka. Z dużym pietyzmem wybierane są meble do pokoju maluszka i akcesoria przydatne w jego pielęgnacji. Na wybieranie pościeli rodzice potrafią poświęcić wiele czasu. A ile wagi przykładają do tego, na czym będzie spało ich dziecko?

Sen musi być zdrowy
Miejsce, w którym maluszek będzie odpoczywał, wymaga szczególnej troski. Wybór kolorowej pościeli przyjemnej w dotyku dla wrażliwej skóry dziecka jest ważny, ale nie najważniejszy. Zdecydowanie większe znaczenie dla zdrowego snu ma to, na czym rodzice ułożą swoją pociechę.
Warte uwagi są materace ortopedyczne. To inwestycja w zdrowy rozwój maluszka. Odpowiednie ułożenia gwarantuje zdrowy sen i zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń kręgosłupa i układu kostno-stawowego. Materace anatomiczne dopasowują się odpowiednio do ciała dziecka. Tym samym dają małym plecom i rozwijającym się stawom optymalne podparcie.

Na co zwrócić uwagę?
Wybierając materac ortopedyczny dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Musi ono gwarantować odpowiednie podparcie i jednocześnie cyrkulację powietrza. Nie może być zbyt miękki, bo przy każdej zmianie pozycji dziecko będzie zapadało się w nim.
Stawiając na przewiewne materace anatomiczne już na starcie można wyeliminować lateks i jego połączenie z naturalnymi materiałami, np. gryką lub kokosem. Takie mieszanki są nieoddychające, a ich dodatkową wagą jest zbieranie wilgoci.
Dobrą propozycją są materace, których wypełnieniem jest antyalergiczna pianka. Ich niewątpliwą zaletą są przewiewne materiały i duża trwałość, dzięki której materac może służyć dziecku przez wiele lat. Warte uwagi są modele z dodatkową matą naturalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.