Buty narciarskie Atomic i austriacka precyzja

Odpowiednie buty pomagają w rozwijaniu narciarskich umiejętności, oszczędzając Ci przy tym zbędnego wysiłku. Najlepiej jest wyposażać się w sprzęt sprawdzonych marek. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zakupem przez dłuższy czas. Atomic to modele pochodzące z Austrii, cieszące się ogromną popularnością także wśród zawodowych sportowców. Cechuje je innowacyjność i profesjonalizm, czyli to co niezbędne w górach.

Buty narciarskie Atomic

Atomic oferuje buty do narciarstwa klasycznego, alpejskiego i touringowego. Znane są takie modele tej firmy, jak Hawx i Redster. Przy tworzeniu modelu Redster World Cup brali udział Marcel Hirscher i Mikaela Shiffrin, zwycięzcy Pucharu Świata. Redster dedykowany jest osobom jeżdżącym wyczynowo, dla których liczy się duża prędkość. Ciekawa jest zastosowana w nim technologia Memory Fit, dzięki której but dopasowuje się do nogi na gorąco w zaledwie kilkanaście minut. Wewnętrzna część powstała na podstawie innowacji WORLD CUP LINER, ułatwiającej dopasowanie i stabilne trzymanie stopy, co przekłada się na przenoszenie siły nacisku do nart i lepszą kontrolę nad nimi.

Buty narciarskie Atomic Hawx są również “wygrzewane” przez technologię Memory Fit. Unikalna stopa narciarza może więc znaleźć swoje odzwierciedlenie we wkładce. Atomic Hawx 2.0 “uzbrojono” w technologię Power Shift, umożliwiającą łatwe dostosowanie flex’u i kąta pochylenia butów do własnych potrzeb. Hawx Magna to rozwiązanie stworzone na potrzeby narciarzy o szerokich stopach. Wymiary buta z tej serii są szersze. Jednak i tutaj obecna jest technologia Memory Fit. Materiał Tinsulate produkcji 3M zapewni ciepło stopom, bez konieczności zakładania grubych skarpet na stok. Co więcej, Magna króluje swoją wagą wśród butów zapinanych na cztery klamry.

Sprawdź również buty narciarskie.