Agencja Interaktywna

Zastosowanie czujników indukcyjnych

Czujniki indukcyjne należą do elementów automatyki, które reagują na wprowadzanie metalu do ich powierzchni aktywnej, czyli innymi słowy w sferę ich działania. Misternie opracowane parametry techniczne oraz konstrukcja czujników sprawiają, że urządzenia te przystosowane są do pracy w większości dziedzin przemysłowych.

Podstawowe zasady działania czujników indykcyjnych w automatyce przemysłowej

Czujnik indukcyjny działa na zasadzie zmiany własnego pola elektromagnetycznego na skutek przemieszczania się metalowej części. Urządzenia te mogą być zasilane zarówno prądem stałym, jak i przemiennym. Są one powszechnie wykorzystywane w: układach sterowania, w celu kontroli położeń i przemieszczeń, a także ruchów poszczególnych mechanizmów, związanych z działaniem konkretnych urządzeń w automatyce przemysłowej.

Urządzenia te mogą posiadać różnego rodzaju obwody wyjściowe, które mają zapewniać różne sygnały użyteczne. Wyróżnia się przede wszystkim dwa typy obwodów wyjściowych, a są to: czujniki indukcyjne z wyjściem dwustanowym oraz czujniki wyposażone w wyjście analogowe.

Automatyka przemyslowa i szerokie zastosowanie czujników indukcyjnych

Jak już zostało po części wspomniane, czujniki indukcyjne stosuje się przede wszystkim w: układach automatyki przemysłowej w celu precyzyjnego określania położenia ruchomych części wszelkiego rodzaju maszyn oraz urządzeń. Ponieważ mechanizmy te cechuje znaczna pewność działania, wydajność oraz niezawodność w niesprzyjających warunkach środowiskowych, są one uniwersalne i coraz częściej stosowane w automatyce przemysłowej.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: http://induprogress.pl/produkty/komunikacja-i-pomiary/czujniki-indukcyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.