Agencja Interaktywna

Zima – trudny okres dla Twojego domu

Zima to bardzo wymagająca pora roku. Musisz bardziej niż zwykle dbać o cały dom. Nie wystarczy go tylko posprzątać, trzeba go odpowiednio ogrzać i zabezpieczyć przed skutkami mrozów. Także wszelkie instalacje sanitarne muszą być sprawne, bo inaczej woda w rurach zamarznie i je rozsadzi. Co do ogrzewania- wszystko zależy od tego jakich środków używasz, by dostarczyć domowi ciepła. Jeśli używasz tradycyjnego pieca i węgla opałowego, to musisz pamiętać, by regularnie czyścić przewody kominowe. Jest dość istotne, bo dzięki temu dym ulatnia się na zewnątrz, a nie dostaje się do pomieszczeń mieszkalnych.

Jeśli sama nie potrafisz wymieść sadzy z komina, to wtedy powinnaś skorzystać z usług kominiarza. Jego usługi nie są zbyt drogie, a Ty możesz spać spokojnie i nie obawiać się pożaru. Oczywiście, musisz też codziennie wymiatać popiół z paleniska i przynosić świeże drewno na opał. Jeśli natomiast korzystasz z nowocześniejszych metod, takich jak ogrzewanie gazem, musisz zachować czujność. Chodzi głównie o to, czy podczas spalania gazu nie wydziela się zabójczy czad. Wiesz o tym, że jest on bezwonny, bezbarwny, dlatego tak trudno go wykryć. Na szczęście są metody, by z nim skutecznie walczyć.

Wystarczy kupić w sklepie niedrogi, łatwy w użyciu czujnik. Wskazuje on czy w danym pomieszczeniu, występuje podwyższony poziom czadu. Jeśli tak- czujnik zaczyna głośno piszczeć. Jak widać, nawet z pozoru drobne urządzenie, może uratować Ci życie. Najlepiej zamontować je w kilku egzemplarzach, w różnych miejscach. Łazienka to jedno z nich. To tutaj jesteś najbardziej narażona, więc nie zastanawiaj się i natychmiast zamontuj.

W łazience równie ważne są grzejniki łazienkowe elektryczne. To one decydują, czy będzie Ci przyjemnie podczas kąpieli. Nikt nie lubi przecież marznąć, po wyjściu spod prysznica. By nie spotkała Cię taka nieprzyjemna niespodzianka, powinnaś sprawdzać co jakiś czas, czy grzejniki nie są zapowietrzone. Jeśli okaże się że tak, jest prosty sposób, by to naprawić. Wystarczy je zakręcić i zwiększyć termoobieg. Po ponownym odkręceniu powinny działać. Jak widać zimą, wcale nie masz mniej kłopotów z dbaniem o dom- wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.